Elma Sirkesi

Fermantasyon yoluyla elde edilen Elma Sirkesi, yaşamsal önemi olan organların fonksiyonlarını korumaya yardımcı olur. Elma Sirkesinin içeriğindeki en önemli öğe; sirkeye ekşi tadını ve keskin kokusunu veren asetik asiddir.

Asetik asidin nişasta emilimini azalttığı ve glikoz yakıcı etkisi olduğu iddia edildiğinden, iştah kesici olarak kullanımı yaygın hale gelmiştir. Ayrıca elmanın kandaki kötü kolesterol seviyesini dengeleyici özelliği nedeniyle, kalp-damar hastalıklarının önlenmesinde yardımcı rol oynadığına inanılmaktadır.

Elma Sirkesinin toksinleri karaciğerden uzaklaştırılmasına yardımcı olduğu düşünüldüğünden, karaciğer hücreleri için koruyucu bir öğe olduğuna inanılmaktadır. Bu nedenle elma sirkesi, karaciğer detoksu olarak adlandırılan besin desteklerinin en önemli içerik maddelerinden biri haline gelmiştir.

Limon Kabuğu

Limon C Vitamini yönünden çok zengin olmasının yanısıra kabuğunda bulunan d-limonene, tümör gelişimini engelleyerek cilt kanseri riskini önemli ölçüde düşüren bir öğedir. Limon kabuğunda bulunan diğer bir öğe olan polifenoller ise bilinen en güçlü antioksidanlar arasında yer almaktadır. Bu nedenle özellikle kadınlarda yumurtalık kanseri riski taşıyan kadınlarda kullanımı önerilmektedir.

Limon kabuğu; özellikle alkol kullanımı neticesinde oluşan karaciğer tahribatını önlenmesini ciddi olarak desteklediğinden, hali-hazırda piyasaya arz edilmiş olan karaciğer detoks ürünlerinin hemen hemen tümünün ana bileşeni durumundadır.

Ayrıca; mide asiditesini gidermesi ve balgan söktürücü özelliğine inanıldığından, uzun yıllardır yaygın olarak kaynatılarak tüketilmektedir.

Meksika Biberi

Anavatanı Meksika olan cayenne, parlak kırmızı renkli ve oldukça acı bir biber türüdür. Aztekler cayenne ekstraktlarını anti enfektif (mikroplara karşı) ve damar açıcı olarak kullanmışlardır. Meksika biberi A, C ve E vitamini içerir ve ayrıca folik asit ve potasyum bakimindan da oldukca zengindir ve (neredeyse) hiç hidrokarbon icermemektedir. Meksika biberinin İçeriğinde bulunan vanilloid asid türevi bileşiklerden en önemli öğe, bibere acılığını da veren ve doğada sadece acı biberde bulunan bir alkanoid olan kapsaisindir. Bu öğe güçlü antioksidan etkiye sahiptir.

Kapsaisin içeren besin destekleri; termojenik nitelik arzetmeleri yani; vücut metabolizmasının ihtiyaç duyduğu enerji miktarını artırması nedeniyle yağ yakıcı olarak kullanılmaktadır.

Kapsaisin’de bulunan yağ yakıcı özelliğin dışında, içeriğinde bulunan bazı moleküller tıbbın çeşitli alanları için oldukça önemlidir. Kapsaisin vücutta özel reseptörlere bağlanarak bazı sağaltıcı etkiler yarattığından, modern tıpta romatizma ağrılarının hafifletilmesinde kullanılan kimi ilaç ve pomatların formülündeki içerklerden biri haline gelmiştir.

Kapsaisin, soğuk algınlığı ile sindirim problemlerinde süregelen tedavinin yanında destek olarak da kullanılmaktadır. Endorfin salınımının artmasını desteklediği gibi, bilinci ve enerjiyi arttirdiğına dair bulgulara da rastlanmıştır. Midedeki kan dolaşımını hızlandırdığı için, ülserden koruyucu özelliği olduğu iddia edilmektedir.

Kapsaisin suda çok az çözüldüğünden, yemeklerle birlikte alınması önerilmektedir.

Only Natural, Apple Cider Vinegar plus Lemon Rind and Cayenne ürününde kullanılan Cayenne ekstratları, GMP standartlarına uygun olarak, FDA’den izin alınmış özel donanımlı üretim biriminde üretilmiş

Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

Uyarı!... Pepper Time bir ilaç değildir. Zayıflamaya yardımcı bitkisel besin takviyesidir. Bu sitedeki açıklamalar sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir. Ürünler ilaç değildir, tıp ve sağlık profesyonellerinin tavsiye ettiği ilaçlar ile eşdeğer değildir. Ürün bilgileri ambalajlardaki açıklamalardan ve üreticilerin tanıtım broşürlerinden alınmıştır. Üreticilerin ürünleri hakkında verdiği bilgilerden ve yazım hatalarından kaynaklanan sorunlardan ve şikayetlerden web sitemiz sorumlu değildir. Ürünlerin kullanımı ve sağlık sorunlarınız için öncelikle bir sağlık uzmanına, hekime, eczacıya danışınız. Sitemap - Rss - Mesafeli Satış Sözleşmesi dokuzlu çay isveç şurubu rephair şampuan ve losyonla saç bakımı yaparken, epila tüy dökücü ile sizde istenmeyen tüylerinizden kurtulabilirsiniz.